S. King: Zhubni

Já toho Kinga prostě miluju! Zase nezklamal a tentokrát jsem fakt dočetla s otevřenou pusou. Jak on ty konce umí vyšvihnout! 

Pravda... taková Holčička, která měla ráda Toma Gordona nebyla nic moc - pořád jen šla a šla lesem, až někam došla, nicméně v drtivé většině jeho knížek je tolik napětí, že by se dalo krájet. A ve Zhubni je ho snad dvakrát tolik.

Příběh má spád a neustále se tam něco děje - něco nového a často nečekaného. Za mě tedy velký palec nahoru.

Advokát Billy provede něco, co vám nebudu tak úplně prozrazovat. On sám se necítí vinen a soud mu (částečně z protekce) dá za pravdu. Jenže... to něco se týká komunity kočovných cikánů, a tak je Billy jejím nejstarším členem prokletý.

Kletba spočívá v tom, že na začátku pořádně vypasený Billy hubne, hubne a hubne. Jelikož se samozřejmě chce zachránit, vydává se na cestu za původcem kletby, aby ho přesvědčil o jejím stažení.

Konec vám taky neprozradím, protože to bych zkazila veškeré překvapení, které v sobě má. Zírala jsem, že to autor opravdu zrovna takhle ukončil, ale kdo Kinga zná, ví, že u něj se dá čekat ledacos... a za to ho máme rádi, viďte?